Çikolatalı Parfe

Yaz aylarının vazgeçilmezi, hazırlaması çok pratik bir tarif.

Pratik
30dk
10
kişilik

Malzemeler

Krema:
1 poşet Dr. Oetker Bitter Çikolatalı Puding
2 su bardağı süt
1 poşet Dr. Oetker Vanilyalı Puding
2,5 su bardağı süt
1 poşet Dr. Oetker Krem Şanti
1 su bardağı buzdolabında soğutulmuş süt
1 - 2 yemek kaşığı iri kırılmış badem
1 yemek kaşığı Dr. Oetker Çikolata Parçaları


Taban:
150 g yulaflı bisküvi
50 g eritilmiş tereyağı
2 yemek kaşığı süt


Üzeri için:
1 çay bardağı krema
100 g bitter çikolata

Kullanılan Ürünler

Yuvarlak Pişirme Çerçevesi Çikolata Parçaları - Bitter Puding Bitter Çikolatalı Puding Vanilyalı Krem Şanti Ekonomik Paket

Hazırlanışı

Pudinglerin hazırlanışı:
Bitter çikolatalı pudingi 2 su bardağı süt ile tarifine göre pişirin. Ocaktan alın ve arada karıştırarak soğutun. Vanilyalı pudingi de 2,5 su bardağı süt ile tarifine göre pişirip ocaktan alın ve arada karıştırarak soğutun.
Tabanın hazırlanışı:
Çember kalıbı 16 cm çapına ayarlayın. Kalıbı pişirme kağıdı serilmiş bir tepsiye oturtun. Bisküvileri mutfak robotunda öğütün. Bisküvi, tereyağı ve sütü bir kaba alın ve kaşık ile karıştırın. Kalıba alın ve kaşığın tersi ile bastırarak pişirme kağıdına yayın. Buzdolabında bekletin.


Parfenin hazırlanışı:
Krem şantiyi yarım su bardağı soğuk süt ile tarifine göre çırpın.
Hazırladığınız vanilyalı pudingi bir çırpma kabına alın ve mikserin orta devrinde 1 dakika çırpın. Üzerine krem şantinin yarısını ekleyip 2 dakika daha çırpın. Bademleri ilave edin ve kaşık ile karıştırın.


Bitter çikolatalı pudingi ayrı bir çırpma kabına alın ve mikserin orta devrinde 1 dakika çırpın. Kalan krem şantiyi ekleyip 2 dakika daha çırpın. Çikolata parçalarını ilave edin ve kaşık ile karıştırın.
Çikolatalı karışımı kalıptaki bisküvili tabanın üzerine dökün ve düzeltin. Üzerine vanilyalı pudingli karışımı kaşık ile azar azar döküp yayın. Üzerini streç film ile kapatıp dondurucuda 5-6 saat bekletin.


Üzerinin hazırlanışı ve servis:
Kremayı küçük bir sos tenceresine alın ve kısık ateşte ısıtın. Kaynamaya başlayınca ocaktan alın ve çikolatayı ilave edin. Çikolata eriyinceye kadar kaşık ile karıştırın. Arada karıştırarak 5-10 dakika soğutun.
Tatlıyı dondurucudan alın ve 10 dakika bekletin. Kalıptan çıkarın ve servis tabağına alın. Üzerine çikolatalı sosu dökün ve bekletmeden dilimleyerek servis yapın.

Sanal Mağaza Ürünleri ile Hazırlayabileceğiniz Diğer Tarifler