Kalp Pasta 3 katlı

Pastada vişne ve fındığın yakışan lezzetiyle hazırlanan farklı bir sunum.

Zor
60dk
16
kişilik

Malzemeler

Fındıklı pandispanya:
170 g un
1 poşet Dr. Oetker Hamur Kabartma Tozu
4 yumurta (orta boy)
130 g toz şeker
1 poşet Dr. Oetker Şekerli Vanilin
1 çay bardağı iri kırılmış fındık

Kakaolu pandispanya:
150 g un
1 poşet Dr. Oetker Hamur Kabartma Tozu
1,5 yemek kaşığı Dr. Oetker Kakao
5 yumurta (orta boy)
125 g toz şeker
1 yemek kaşığı sıvı yağ
1 poşet Dr. Oetker Şekerli Vanilin

Dolgu:
2 su bardağı çekirdeksiz vişne
1 poşet Dr. Oetker Crème Olé Vanilya Aromalı
2 su bardağı buzdolabında soğutulmuş süt
2 yemek kaşığı Dr. Oetker Çikolata Parçaları
1 limon kabuğu rendesi

Fındıklı pandispanya kreması:
1 paket Dr. Oetker Vanilinli Pasta Kreması
1,5 su bardağı buzdolabında soğutulmuş süt
2 yemek kaşığı vişne suyu

Kakaolu pandispanya kreması:
1 paket Dr. Oetker Vanilinli Pasta Kreması
1 1/4 su bardağı buzdolabında soğutulmuş süt
Yaklaşık 10 yemek kaşığı vişne suyu
 

Kullanılan Ürünler

Kalp Pişirme Çerçevesi Çikolata Parçaları - Bitter Hamur Kabartma Tozu 15'li Şekerli Vanilin 15'li Kakao Pasta Kreması Vanilinli Crème Olé Vanilya Aromalı

Hazırlanışı

Ön hazırlık:
Kalıbı 22 cm boyutuna ayarlayın. Margarin ile yağlayın pişirme kağıdı serilmiş fırın tepsisine alın. Fırını belirtilen dereceye ayarlayıp ısınması için önceden açın.
Turbo pişirme: 160°C
Alt-üst pişirme: 170°C


1. Hamurun hazırlanışı ve pişirme:
Un ve hamur kabartma tozunu karıştırıp eleyin. Yumurta ve toz şekeri çırpma kabına alın. Mikserin önce düşük sonra yüksek devrinde 5 dakika çırpın. Şekerli vanilini ekleyip, düşük devirde çırpmaya devam ederek un karışımını azar azar ilave edin. Süre sonunda fındıkları ilave edip karıştırın. Kalıba dökün ve pişirin.
Pişirme süresi: 30-35 dakika

Fırından çıkartıp 5-10 dakika sonra keki kalıptan çıkarın ve soğutma teline alın. Fırını kapatmayın, kalıbı yıkayıp kurulayın.
Kalıbı 16 cm boyutuna ayarlayın ve margarin ile yağlayın. Pişirme kağıdı serdiğiniz fırın tepsisine alın.

2. Hamurun hazırlanışı ve pişirme:
Un, hamur kabartma tozu ve kakaoyu karıştırıp eleyin. Yumurta ve toz şekeri çırpma kabına alın ve 5 dakika mikserin yüksek devrinde çırpın. Sıvı yağ ve şekerli vanilini ekleyip 1 dakika daha çırpın. Düşük devirde çırpmaya devam ederek hazırladığınız un karşımını 3 seferde ilave edin. Hamurun 3/4'nü ayırın kalan hamuru hazırladığınız kalıba dökün ve pişirin.
Pişirme süresi: 25-30 dakika

Fırından çıkartıp 5 dakika sonra kalıptan çıkarın ve soğutma teline alın. Kalıbı yıkayıp kurulayın. Fırını kapatmayın.

3. Hamuru pişirme:
Kalıbı 12 cm boyutuna ayarlayın, kenarlarını margarin ile yağlayın ve pişirme kağıdı serilmiş fırın tepsisine alın. Ayırdığınız kakaolu hamuru mikser ile tekrar 1-2 saniye çırpın. Kalıba dökün ve pişirin.
Pişirme süresi: Yaklaşık 15 - 20 dakika

Fırından çıkartıp 5 dakika sonra kalıptan çıkarın ve soğumaya bırakın.

Dolgu ve şekillendirme:
Bir su bardağı çekirdeksiz vişneyi mutfak robotunda püre haline getirin. Vanilyalı Crème Olé ve sütü çırpma kabına alın. Mikserin önce düşük sonra yüksek devrinde toplam 3 dakika çırpın. Vişne püresini ilave edip 1 dakika daha çırpın. Çikolata parçaları, limon kabuğu rendesi ve kalan vişne tanelerini ilave edip karıştırın. 22 cm boyutundaki pandispanyayı enlemesine ikiye kesin. İlk katını ters çevirip servis tabağına alın, Yarım su bardağı süt ile ıslatın. Hazırladığınız kremadan 3 yemek kaşığı kekin üzerine yayın ve ikinci katı üzerine kapatın ve buzdolabına alın. Soğuyan kakaolu pandispanyaları da enlemesine ikiye kesin. İkinci kat keki servis tabağına alın, süt ile ıslatın ve kalan kremayı paylaştırın. Buzdolabına alın.

Kaplama ve şekillendirme:
Süt ve pasta kremasını çırpma kabına alın. Mikserin yüksek devrinde 3 dakika çırpın. Çırpmaya devam ederek 2 yemek kaşığı vişne suyunu ilave edin. Rengini alınca beklemeden sade pandispanyayı kaplayın. Buzdolabında bekletin. İkinci Pasta kremasınıda 1,5 su bardağı soğuk süt ile 2-3 dakika çırpın, 5 yemek kaşığı vişne suyu ilave edin, rengini alınca pasta kremasının yarısını ayırıp buzdolabına alın. 16 cm boyutundaki kakaolu pastayı bu kremayla kaplayıp beklemeden buzdolabına alın. Buzdolabında beklettiğiniz kremayı alın ve 5 yemek kaşığı daha vişne suyu ilave edin. Mikser ile 1 dakika çırpın. Bu kremayla 12 cm çapındaki pastayı kaplayın.

Servis:
Hazırladığınız pastaları 1-2 saat buzdolabında bekletin ve dilimleyerek servis yapın.