Lezzet Kuşağı

Çikolatalı taban üzerine 3 çeşit Crème Olé ile hazırlanan tatlı tarifi

Orta
40dk
8
kişilik

Malzemeler

Taban:
250 g kakaolu petit beurre bisküvi
1 su bardağı öğütülmüş fındık
2 yemek kaşığı Dr. Oetker Çikolata Parçaları
100 g eritilmiş margarin
3 yemek kaşığı süt

Crème Olé için:
6-7 adet çilek
1 poşet Dr. Oetker Krem Şanti
1 su bardağı buzdolabında soğutulmuş süt
1 poşet Dr. Oetker Crème Olé Çilek Aromalı
2,5  su bardağı buzdolabında soğutulmuş süt
1 poşet Dr. Oetker Crème Olé Çikolatalı
2,5 su bardağı buzdolabında soğutulmuş süt
1 poşet Dr. Oetker Crème Olé Vanilya Aromalı
2,5 su bardağı buzdolabında soğutulmuş süt

Süslemek için:
1 çay kaşığı Dr. Oetker Kakao

Kullanılan Ürünler

Çikolata Parçaları - Bitter Düz Tabanlı Kelepçeli Kalıp Kakao Crème Olé Çikolatalı Crème Olé Vanilya Aromalı

Hazırlanışı

Tabanın hazırlanışı:
Kakaolu petit beurre bisküvileri mutfak robotunda öğütün ve bir kaba alın. Öğütülmüş fındık ve çikolata parçalarını ilave edip kaşıkla karıştırın. Eritilmiş margarin ve sütü ekleyip iyice karıştırın. Karışımın yarısını kalıba alın ve kaşığın tersi ile bastırarak tabana yayın. Kalan karışımı eliniz ile bastırarak kalıbın kenarlarına 6,5 cm yüksekliğinde çerçeve oluşturun. Buzdolabının derin dondurucu kısmında bekletin. 

Crème Olé'lerin hazırlanışı:
Çilekleri yıkayıp kurulayın ve ince dilimleyin. Krem şantiyi 1 su bardağı soğuk süt ile 2-3 dakika çırpın. Çilek aromalı Crème Olé'yi 2,5 su bardağı soğuk süt ile 3 dakika çırpın. Üzerine hazırladığınız krem şantinin 1/3'ünü ilave edin ve karışıncaya kadar yaklaşık 30 saniye daha çırpın. Yarısını kalıptaki tabanın üzerine yayın ve çilekleri sıralayın. Üzerine kalan Crème Olé'yi yayın. Kalıbı tekrar dondurucuya alın ve 15 dakika bekletin. Krem şantiyi buzdolabında bekletin. Süre sonunda çikolatalı Crème Olé'yi aynı şekilde krem şanti ilave ederek hazırlayın ve çilekli Crème Olé'nin üzerine yayın. 15 dakika buzlukta beklettikten sonra vanilya aromalı Crème Olé'yi aynı şekilde kalan krem şantiyi ilave ederek hazırlayın ve en üste yayın. Kalıbı dondurucuya koyun ve en az 6 saat bekletin. 

Servis:
Servisten yaklaşık 20 dakika önce tatlıyı dondurucudan çıkarıp oda sıcaklığında bekletin. İnce bir spatula yardımı ile kalıbın kenarından tatlının ayrılmasını sağlayın kalıptan çıkarıp servis tabağına alın. Üzerine bir süzgeç yardımı ile kakao serpin. Bekletmeden dilimleyerek servis yapın.