Kalbim Vişnede Kaldı

Vişneli, çikolatalı mini kalp pastalar

Orta
60dk
6
kişilik

Malzemeler

Hamur:
1 su bardağı un
2 çay kaşığı Dr. Oetker Hamur Kabartma Tozu
100 g yumuşak margarin
1,5 çay bardağı toz şeker
1 poşet Dr. Oetker Şekerli Vanilin
3 yumurta (orta boy)
2 yemek kaşığı iri kırılmış badem
1 çay bardağı Dr. Oetker Çikolata Parçaları

Dolgu:
1 su bardağı dondurulmuş çekirdeksiz vişne
1 poşet Dr. Oetker Çikolatalı Pastacı Kreması - Instant
2,5 çay bardağı buzdolabında soğutulmuş süt
1 çay kaşığı fındık kırığı

Kaplama:
1 poşet Dr. Oetker Bitter Glazür

Üzeri için:
1 poşet Dr. Oetker Krem Şanti
1 su bardağı buzdolabında soğutulmuş süt
1/2 su bardağı vişne

Hazırlanışı

Ön hazırlık:
1 su bardağı dondurulmuş vişneyi süzgece alın. Süzgeci bir kabın üzerine koyun çözülürken ayrışacak olan vişne suyunu süslemede kullanmak üzere kaba süzdürün. Kalıbı margarin ile yağlayın. Fırını belirtilen dereceye ayarlayıp ısınması için önceden açın.


Turbo pişirme: 160°C
Alt-üst pişirme: 170°C 


Hamurun hazırlanışı ve pişirme:
Un ve hamur kabartma tozunu karıştırıp eleyin. Margarin, toz şeker ve şekerli vanilini ayrı bir çırpma kabına alın ve mikserin çırpıcı uçları ile 1-2 dakika çırpın. 2-3 dakika daha çırpmaya devam ederek yumurtaları teker teker ilave edin. Hazırladığınız un karışımını ilave edin, düşük devirde 1 dakika çırpın. Badem ve çikolata parçalarını ekleyip kaşıkla karıştırın. Hamuru kalıba paylaştırın ve pişirin.
Pişirme süresi: Yaklaşık 15-20 dakika

Fırından aldığınız muffinleri 5 dakika bekletip spatula yardımıyla kenarlarını kalıptan ayırarak çıkarın ve soğumaya bırakın. 

Dolgu ve şekillendirme:
Suyu süzülen vişneleri bir kaseye alın. Suyunu kremada kullanmak üzere buzdolabında bekletin. Soğuyan muffinleri enlemesine ikiye kesin, üst tarafları taban olacak şekilde ters çevirin. Pastacı kremasını soğuk süt ile mikserin önce düşük, daha sonra yüksek devrinde 3 dakika daha çırpın. Fındık ve vişneleri ekleyip kaşıkla karıştırın. Çevirdiğiniz keklerin üzerlerine birer yemek kaşığı pastacı kreması yayın. Muffinlerin diğer yarılarını da ters çevirerek üzerlerine kapatın. 

Kaplama ve süsleme:
Pişirme kağıdından 30-32 cm uzunluğunda ve 6-7 cm genişliğinde 6 adet şerit kesin. Bitter glazürü sıcak suyun içinde 5 dakika bekleterek eritin ve bir kaseye boşaltın. Kestiğiniz pişirme kağıtlarının üzerine fırça yardımı ile glazür sürün ve 5 dakika bekletin. Üzerlerine bir kat daha glazür sürün. Hafif donmaya başlayıncaya kadar yaklaşık 5 dakika bekletin ve hazırladığınız keklerin etrafına sararak yapıştırın. Glazür donuncaya kadar buzdolabında bekletin ve sonra pişirme kağıtlarını çıkarın. Tekrar buzdolabına alın.

Krem şantiyi soğuk süt ile 2-3 dakika çırpın. Krema sıkma torbasına 4 yemek kaşığı krem şanti doldurun. Buzdolabındaki pastaları çıkarın ve üzerlerine vişne sıralayın. Krema sıkma torbasıyla üzerlerine, ortaları boş bırakarak çerçeve şeklinde krem şanti sıkın. Kalan krem şantiye ayırdığınız vişne suyundan 3 yemek kaşığı ilave edin ve çırpın. Sıkma torbası ile beyaz krem şantinin yanına ikinci çerçeveyi ortalarda boşluk kalacak şekilde sıkın. Kalan vişne suyunun tamamını ilave ederek daha koyu bir renk krem şanti elde edin ve ortaları kapatarak süslemeyi tamamlayın.

Buzdolabında 1 saat soğutarak servis yapin.